RÁMOVACÍ A ZÁVĚSNÉ SYSTÉMY
PRO VELKOPLOŠNÝ TISK

Kederové systémy

Základem tohoto systému jsou speciální "dvoukanálové" nebo "čtyřkanálové" profily, kdy jeden kanál je určen pro instalaci reklaního nosiče (textil nebo banner, případně deska) a druhý kanál slouží pro montáž - napojení délkové nebo rohové. Vlastní reklamní plocha (textil, banner) je po obvodu ukončena tunýlkem, do kterého je zasunut plastový "keder" (trubička), která drží v drážce a tím fixuje reklamní plochu. Profil vytvoří obvodový rám kolem reklamní plochy. K rámu jsou poté připojeny boční nebo spodní hohy (základny) a celý prvkek potom může sloužit jako samostaně stojící stěna nebo paravan. Reklamní plochy lze poměrně snadno vyměnit. Výhodou je nízká hmotnost jednotlivých prvků a samozřejmě také objemová skladnost důležitá zejména pro přepravy k instalaci těchto rámů. Profily lze navíc ohýbat v různých radiusech, napojovat rovné plochy s ohnutými a tím dosáhnout velmi efektních prostorových aplikací jak jednostranných, tak i oboustranných.

Systémy s pružným páskem

Nosným prvkem systému pro tyto aplikace jsou speciální profily, které mají drážku pro zasunutí pružného PVC pásku (paspule), který je přišitý po obvodu textilní reklamní plochy. Tento systém umožňuje vypnutí pouze textilních výplní, protože výplň musí být alespoň mírně elastická tak, aby celková plocha rámu byla dokonale vypnutá. Profily používané pro tento způsob aplikace mají ještě další konstrukční kanály, které jsou určeny pro délkové a rohové napojování . K rámu jsou poté připojeny boční nebo spodní hohy (základny) a celý prvkek potom může sloužit jako samostaně stojící stěna nebo paravan. Profil musí vytvářet obvodový rám reklamní plochy, ale profily lze navíc ohýbat v různých radiusech, napojovat rovné plochy s ohnutými a tím dosáhnout velmi efektních prostorových aplikací jak jednostranných, tak i oboustranných.

Prosvětlené LED rámečky

Panely jsou sestaveny z profilů opatřených drážkou pro zasunutí a vypnutí pružného PVC Pásku, který je přišitý po obvodu textilní reklamní plochy. Pro reklamní plochy jsou požity textilní materiály zajišťující rozpyl světla ( texFrame LIGHT, LUXX). Profily mají větší hloubku 50-120mm. Vnitřní plocha panelů je vysvícena pomocí Power LED modulů. Panely mohou být jednotranné nebo oboustranné. K rámu jsou poté připojeny boční nebo spodní hohy (základny) a celý prvkek potom může sloužit jako samostaně stojící prosvětlená stěna nebo paravan.