RÁMOVACÍ A ZÁVĚSNÉ SYSTÉMY
PRO VELKOPLOŠNÝ TISK

Kederové systémy

Základem tohoto systému jsou speciální "dvoukanálové" profily, kdy jeden kanál je určen pro instalaci reklamního nosiče (textil nebo banner, případně deska) a druhý kanál slouží pro montáž - zavěšení, napojení délkové nebo rohové. Vlastní reklamní plocha (textil, banner) je po obvodu ukončena tunýlkem, do kterého je zasunut plastový "keder" (trubička), která drží v drážce a tím fixuje reklamní plochu. Profil vytvoří obvodový rám kolem reklamní plochy a celý rám je poté možné pomocí řady instalačních prvků připevnit na zeď. Tímto způsobem lze dosáhnout vytvoření rozměrově neomezených reklamních ploch, které lze poměrně snadno vyměnit. Výhodou je nízká hmotnost jednotlivých prvků a samozřejmě také objemová skladnost důležitá zejména pro přepravy k instalaci těchto rámů.

Systémy s pružným páskem

Nosným prvkem systému pro tyto aplikace jsou speciální profily, které mají drážku pro zasunutí pružného PVC pásku (paspule), který je přišitý po obvodu textilní reklamní plochy. Tento systém umožňuje vypnutí pouze textilních výplní, protože výplň musí být alespoň mírně elastická tak, aby celková plocha rámu byla dokonale vypnutá. Většina profilů používaných pro tento způsob aplikace má ještě další konstrukční kanály, které jsou určeny pro délkové a rohové napojování a také pro instalační prvky. Některé typy profilů jsou určeny pro přímou montáž na stěny , potom již nejsou žádné další konstrukční kanály potřeba. Rámy se vyznačují minimální hloubkou (boční hrana profilů je 20mm i měně).Někdy jsou tyto systémy nazývány jako "systémy bez viditelného rámu", protože v čelním pohledu není obvodový rám takřka viditelný. Jednoznačnou výhodou tohoto systému je velmi jednoduchá výměna reklamního motivu.

Prosvětlené LED rámečky

Zde se jedná o profily opatřené drážkou pro zasunutí a vypnutí pružného PVC Pásku, který je přišitý po obvodu textilní reklamní plochy. Pro reklamní plochy jsou požity textilní materiály zajišťující rozpyl světla ( texFrame LIGHT, LUXX). Profily mají větší hloubku 50-120mm. Vnitřní ploha rámu je vysvícena pomocí Power LED modulů. Je možné vytvořit jednak prosvícené plochy nebo také rámy s podsvícením hrany (tzv. svítící aura) kolem venkovního profilu rámu.